OK, ukryj Zgodność z RODO - polityka prywatności...
przedmioty promowane
partnerzy serwisu
reklama

page.subtitle

Spacer zakochanej pary, nocą, ulicami śpiącego miasta albo alejami parkowymi w słoneczne południe. Foxtrot, to piękny taniec, pełen wdzięku i gracji, a jednocześnie wesoły i radosny. Nawet w deszczu spacer może być przyjemny, do rytmu wszystkim znanej deszczowej piosenki Singin' in the rain z musikalu o tym samym tytule. W moim przypadku pokaz fokstrota wywołuje błogi uśmiech na twarzy :)

Kilka ciekawostek o tym najtrudniejszym tańcu towarzyskim:

  • Jest to amerykański taniec towarzyski, który dotarł do Europy około 1918 roku.
  • Metrum parzyste 4/4, rytm synkopowany, tempo szybkie - 30-32 takty na minutę.
  • Słowo fokstrot pochodzi od angielskich słów fox's trot oznaczających krok lisa, a pochodzi od nazwiska aktora Harry'ego Foxa, który w 1913 roku wprowadził na sceny teatru specyficzne i dotąd nie spotykane w balecie tzw. kroki kłusujące. Rok później amerykański związek nauczycieli tańca ustalił pierwsze zasady tańczenia fokstrota zawierając w nich również kroki kłusujące.
  • Fokstrot uważany jest za jeden z najtrudniejszych tańców i nazywany najtrudniejszym spacerem świata
  • Foxtrot opiera się na podstawowych figurach chodu. Ciekawostką jest, że w tym tańcu prawie nigdy nie łączy się stóp.
  • Wolna, liryczna muzyka jest niezwykłym wyzwaniem dla tancerzy i daje duże możliwości interpretacji rytmicznej tego tańca. Ruch powinien być płynny, bez zbędnych zatrzymań i przyruchów, a tancerze powinni utrzymać przez cały taniec tę samą prędkość oraz specyficzny sposób unoszeń i opadań (tzw.: akcję foxtrotową).
  • Foxtrot uznawany jest za najtrudniejszy taniec standardowy. Złośliwi twierdzą, że jest tak trudny ponieważ symbolizuje szczęśliwą parę małżeńską po latach wspólnego życia. Nazywa się też go tańcem prawdy, wśród sędziów krąży powiedzenie: Pokaż mi swojego foxtrota, a powiem ci, jakim jesteś tancerzem.
  • Podstawowy krok (Feather step - Three step) tańczony jest w tempie (SQQSQQ), natomiast bardziej zaawansowane figury są tańczone w zasadzie każda w innym rytmie.

Informacje zaczerpnięte z:

Zobacz również:

strona główna :: o nas :: kontakt :: prywatność :: regulamin :: słowniczek :: odnośniki
copyright 2000-2014 Daniel Nguyen :: knattne.noficia**kto :: ostatnia aktualizacja: 2022-09-19, 23:44:52